MUHARREM ŞEMSEK "HAYIR" DEDİ

23 Mart 2017 Perşembe 18:13

Muharrem Şemsek referanduma ilişkin konuştu.

MUHARREM ŞEMSEK
 Başkanlık Sistemi Referandumu tarihi yaklaştıkça MHP ve Ülkücü camiadan HAYIR sesleri yükselmeye devam ediyor. MHP ve Ülkücü Hareketin efsane isimlerinden gazi unvanıyla namlanmış ömrünü Türk Milliyetçiliği ve Ülkücü Harekete vermiş, Ülkü Ocakları Kurucu Genel Başkanı, MHP Çorum eski milletvekili Muharrem Şemşek, “Türkiye birkaç kişiden daha büyüktür” diyerek, Referandumda Türk Milliyetçilerini ve ülkücüleri HAYIR demeye çağırdı.


Şemsek, “16 Nisan 2017 Anayasa Referandumunda ne yapılmalı?” başlığıyla yaptığı açıklamada, MHP’nin ve Devlet Bahçeli’nin takındığı tutum ve tavırları değerlendirerek, Başkanlık Sistemi’ne yönelik eleştirilerini dile getirdi.


Muharrem Şemsek, teklif edilen Anayasa değişikliği ile fiilen, “Çok partili Demokratik sistem” yerine “İki partili sistemi” hatta zaman içinde “Tek Partili ve Tek Kişilik Diktatörlük” rejimini zorunlu kılan bir yapı ve  Anayasa değişikliği ile demokrasinin temel ilkesi olan kuvvetler ayrılığı kaldırılarak, tek adama bağlanmış kuvvetler birliğinin getirildiğine dikkat çekerek, “İfade edilmeye çalışılan ve başkaca zikredilebilecek mahzurları içinde barındıran bu Anayasa değişikliği teklifine “Hayır” demek Türk Milletinin, Türk Devletinin fert fert vatandaşlarımızın, İlkelerimizin, Milli Birliğimizin, Ülkümüzün ve ülkemizin hayrına görülmektedir. Türkiye bir kaç kişiden daha önemli ve büyüktür” dedi

(Kaynak: Siyasetcafe)

.

Yorum Gönder

@name x