Mülkiyeliler ‘inek’ bayramını coşkuyla kutladı

07 Mayıs 2015 Perşembe 13:39

Türkiye'nin en eski okullarından biri olan Mekteb-i Mülkiye, bugünkü adıyla Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) öğrencileri geleneksel 'İnek Bayramı'nı coşkuyla kutladı. En eski üniversite geleneklerinden biri olan Mülkiye...

Mülkiyeliler ‘inek' bayramını coşkuyla kutladı

Türkiye'nin en eski okullarından biri olan Mekteb-i Mülkiye, bugünkü adıyla Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) öğrencileri geleneksel 'İnek Bayramı'nı coşkuyla kutladı.

En eski üniversite geleneklerinden biri olan Mülkiye İnek Bayramı yine renkli görüntülere sahne oldu. Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde bir araya gelen öğrenciler, bayramı doyasıya kutladı. Bayramın simgesi inekle, öğrenciler kampüs içinde tur attı. Her yıl kampüs dışına çıkarılan inek, bu sene çıkarılmadı.

Kutlamalar bir süre sonra kampüs dışına taştı. SBF öğrencileri konfeti patlatıp, sloganlar eşliğinde Cemal Gürsel Caddesi'nde yürüyüş düzenledi.

SBF tarafından düzenlenen etkinliğe her yıl olduğu gibi bu yıl da katılmayan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, bahçe içinde ‘Hukukun üstünlüğü’ yazısı açtı. Kampüs içindeki hukuk öğrencileriyle yürüyüş düzenleyenler arasında tatlı atışmalar yaşandı.

Yürüyüşün ardından kampüse dönen öğrenciler etkinliklerine burada devam etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x