Müslüm Fincan İstanbul Ataşehir'de Anıldı

13 Ocak 2013 Pazar 20:01

Aydınlar ocağının MHP İstanbul'un iş dünyasının tanınmış mütevazi, çok değerli üyesi olan Müslüm Fincan ölümünün birinci yıldönümünde İstanbul Ataşehir Mimar sinan camii'nde mevlid ve kuran-ı kerim okunarak rahmetle anıldı.

Müslüm Fincan İstanbul Ataşehir'de Anıldı

 Aydınlar ocağının MHP İstanbul'un iş dünyasının tanınmış mütevazi, çok değerli üyesi olan Müslüm Fincan ölümünün birinci yıldönümünde İstanbul Ataşehir Mimar sinan camii'nde mevlid ve kuran-ı kerim okunarak rahmetle anıldı. Seçkin bir davet topluluğunun katıldığı mevlid programına Aydınlar ocağının eski genel başkanı Nevzat Yalçıntaş, Marmara üniversitesi öğretim üyeleri, MHP il yöneticileri, ilçe yöneticileri, İş dünyasının değerli temsilcileri yoğun bir biçimde iştirak etmiştir. Talihsiz bir olay ile aramızdan aniden ayrılan Müslüm Fincan son derece sevilen, takdir edilen, hayırsever bir işadamıydı. Ülkesine ve milletine hizmette asla kusur etmemiş örnek bir insan davranışı sergilemiştir. Yakınlarda kendisini rahmetle andığımız Seyid Ahmet Arvasi ile aynı mana yolunun yol arkadaşıydılar. Müslüm Fincanlar kolay yetişmiyor, yerleri kolay doldurulmuyor. 

Aslen urfalı olan muhterem Müslüm Fincan beyefendi ülkemizin bu kritik sürecinde duruşuyla, tavrıyla hep birleştirici, bütünleştirici, kardeşleştirici ve müslüman Türk milletine mensup olmayı en büyük şeref sayardı. Bu cümleler onu ifade etmeye yetmez. Haberalp ailesi olarak kendisini tekrar birkez daha rahmetle, minnetle, saygıyla anıyoruz. Mekanın cennet, kabrin cennet bahçelerinden bir bahçe olsun diyoruz. 

Yorum Gönder

@name x