NATO heyeti Patriotlar için yer tespiti çalışmalarını sürdürüyor

20 Aralık 2012 Perşembe 12:12

Türkiye'nin, NATO'dan talep ettiği Patriot hava savunma sistemlerinin kurulumu için Kahramanmaraş'ta bulunan heyet yer tespit çalışmalarına devam ediyor.Geçen hafta Almanya da kabinenin onay vermesinin ardından Patriot hava savunma sistemlerinin...

NATO heyeti Patriotlar için yer tespiti çalışmalarını sürdürüyor

Türkiye'nin, NATO'dan talep ettiği Patriot hava savunma sistemlerinin kurulumu için Kahramanmaraş'ta bulunan heyet yer tespit çalışmalarına devam ediyor.
Geçen hafta Almanya da kabinenin onay vermesinin ardından Patriot hava savunma sistemlerinin kurulumu için Kahramanmaraş'a gelen heyet, olumsuz hava koşullarına rağmen yer tespit çalışmalarını sürdürüyor.
Kahramanmaraş'taki temaslarında 3’üncü güne giren Alman, Hollanda ve Türk askerlerinden oluşan NATO heyeti, 3 grup halinde çalışmalarına devam ediyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren gruplara ayrılan heyetin bir bölümü Ahir Dağı eteklerinde kurulu Gazi Kışlası'na giriş yaptı. Füze rampalarının kurulması muhtemel yerlerden biri olan kışlanın üst bölümündeki arazide teknik inceleme yapan heyet, yanlarında getirdikleri cihazlarla ölçüm yaptı. Öte yandan 2'inci grubun da şehir merkezindeki hastane ve otellerle ilgili bilgi aldığı, 3'üncü grubun ise 2 otobüsle Adana'ya hareket ettiği bildirildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x