NATO üslerinin kapatılmasını isteyen grup yürüyüş yaptı

20 Ocak 2013 Pazar 17:59

İzmir’de Patriot füzelerinin kaldırılması ve NATO üslerinin kapatılması isteyen bazı sivil toplum örgütlerinden oluşan grup, Belçika Konsolosluğu'na yürüyerek basın açıklaması yaptı.    Türkiye Komünist Partisi...

NATO üslerinin kapatılmasını isteyen grup yürüyüş yaptı

İzmir’de Patriot füzelerinin kaldırılması ve NATO üslerinin kapatılması isteyen bazı sivil toplum örgütlerinden oluşan grup, Belçika Konsolosluğu'na yürüyerek basın açıklaması yaptı.

    Türkiye Komünist Partisi (TKP), Özgürlük ve Demokrasi Pastisi, KESK İzmir Şubeler Platformu, Disk Ege Bölge Temsilciliği, TMMOB İzmir İl Koordinasyonu ve İzmir Tabip Odası’ndan oluşan grup, Konak eski Sümerbank önünde toplandı. 'ABD Emperyalizminin Taşeronu Olmayacağız', 'Suriye'de Emperyalist Müdahaleye Hayır' diyen grup ellerindeki bayrak, döviz ve pankartlarla yürüyüşe başladı.

    Belçika Konsolosluğu önüne kadar yürüyen grup adına Veli Atanur, basın açıklamasını okudu. NATO’ya ve Patriot füzelerine hayır demek için geldiklerini belirten Altınok, "ABD emperyalizminin taşeronu olmayacağız, Suriye'de Emperyalist müdahaleye hayır. Bugün üsleriyle savaş uçaklarıyla ölüm füzeleriyle gelenlere bir kez daha emperyalizme geçit yok demeye geldik." dedi.

    Grup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x