Ödemiş'te çocuklara ücretsiz motosiklet eğitimi veriliyor

04 Mart 2013 Pazartesi 09:19

İzmir’in Ödemiş ilçesinde çocuklara motosiklet eğitimi veriliyor. Ödemiş Emniyet Spor ve Ödemiş Belediye Spor’un ortaklaşa düzenlediği eğitimle çocukların güvenli motosiklet sürmesi, kask, dizlik gibi güvenlik ekipmanlarını kullanma...

Ödemiş'te çocuklara ücretsiz motosiklet eğitimi veriliyor

İzmir’in Ödemiş ilçesinde çocuklara motosiklet eğitimi veriliyor. Ödemiş Emniyet Spor ve Ödemiş Belediye Spor’un ortaklaşa düzenlediği eğitimle çocukların güvenli motosiklet sürmesi, kask, dizlik gibi güvenlik ekipmanlarını kullanma alışkanlıklarının geliştirilmesi amaçlanıyor. Türkiye Motosiklet Federasyonu’na bağlı Ödemiş Motosiklet Kulübü’nün verdiği eğitime, 8 ile 12 yaş arası çocuklar katılabiliyor.

Federasyondan bu eğitimi verme yetkisine sahip 11 kulüp bulunduğunu belirten Emniyet Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Yeşil, "Eğitimler, pazar günleri saat 10.00 ile 16.00 arasında. Şu anda 250'si Belediye Spor, 250'si Emniyet Spor olmak üzere 500 kayıtlı öğrencimiz var. Federasyonumuz ayni olarak iki tane akülü, dört tane de kros motosikleti, ayrıca 50 bin lira nakit para sağladı." dedi. Kulübe kayıt çocuklardan eğitim için ücret talep etmediklerini vurgulayan Yeşil, "Dahası eğer yanında bulunuyorlarsa anne ve babası ya da yakınlarından iki kişiye de ücretsiz yemek veriyoruz. Nisan sonuna kadar devam edecek eğitimler neticesinde federasyon başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Ödemiş’e gelerek başarılı öğrenciler arasından bazılarını seçip profesyonelliğe ilk adımlarını atmalarını sağlayacak. Bizlere bu imkanları sağlayan Türkiye Motosiklet Federasyonumuz'a, Ödemiş Kaymakamlığımız'a, Belediye Başkanlığımız'a, İlçe Emniyet ve Milli Eğitim müdürlüklerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x