Öğrenciler çöplükte bilinçleniyor

17 Nisan 2013 Çarşamba 10:08

Ankara Mamak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilkokul öğrencilerini, çevre duyarlılığını artırmak amacıyla eski Mamak çöplüğü olarak bilinen Katı Atık Depolama Alanı’na götürüyor. Çöpün kaynağında en doğru şekilde...

Öğrenciler çöplükte bilinçleniyor

Ankara Mamak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilkokul öğrencilerini, çevre duyarlılığını artırmak amacıyla eski Mamak çöplüğü olarak bilinen Katı Atık Depolama Alanı’na götürüyor.

Çöpün kaynağında en doğru şekilde ayrıştırılması ve çevreye yönelik duyarlılığın daha da arttırılmasını hedefleyen Belediye, Çevre Mühendisleri tarafından yapılan sunumlarla çöpleri doğru şekilde ayrıştırarak toplamanın ekonomiye olan katkısı, evlerde ve yaşam alanlarında oluşan çöplerin nasıl ayrıştırılacağı öğrencilere anlatılıyor. Son olarak Mehmetçik, Şafaktepe, Zeki Tanaç ve Yunus Müftü İlkokulu 3. sınıf öğrencilerini Katı Atık Depolama Alanı’na götürdü.

Mamaklı öğrenciler Katı Atık Depolama Alanı’nda çöplerin hangi aşamalardan geçip ne tür işlemlere tabi tutulduklarını doğrudan gördü. Alan içerisinde bulunan ayrıştırma, çürütme, depolama ve elektrik üretim alanlarını yakından inceleyen öğrenciler gezi sonrasında alanda bulunan serayı da gezerek burada üretimi yapılan domateslerin tadına baktı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x