"Okul müdürü yakalanan kapkaç zanlısını polis yerine, YDG-H'ye teslim etti"

08 Mayıs 2015 Cuma 15:54

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır Bağlar’da bir ortaokul öğrencisinin kapkaç yapmaya çalışırken yakalandığını, okul müdürünün öğrenciyi YDG-H mensuplarına teslim ettiğini açıkladı. Genelkurmay Başkanlığı tarafından konuya...

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır Bağlar’da bir ortaokul öğrencisinin kapkaç yapmaya çalışırken yakalandığını, okul müdürünün öğrenciyi YDG-H mensuplarına teslim ettiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle: “Diyarbakır / Bağlar’da bir ortaokul öğrencisi, 05 Mayıs 2015 günü, okulunun önünde kapkaç yapmaya çalışırken, yakalanarak okul müdürüne teslim edilmiştir. Okul müdürü ve 3 müdür yardımcısı tarafından, öğrenci YDG-H mensuplarına teslim edilmek üzere, sivil bir derneğe götürülmüştür. Söz konusu öğrenci, anılan dernekte çalışan 3 şahıs tarafından darp edilmiş ve güvenlik güçlerine karşı molotof kokteyli, el yapımı patlayıcı, taş atması ve kanunsuz eylemlere katılması yönünde tehdit edilmiştir. Olayla ilgili olarak güvenlik güçleri tarafından, bahse konu okulun müdürü ve 3 müdür yardımcısı ile birlikte söz konusu dernek çalışanı 2 şahıs yakalanmış olup, anılan toplam 6 şahıs 08 Mayıs 2015 günü tutuklanarak cezaevine konulmuştur. Olayla ilgili olarak adli tahkikat başlatılmıştır."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x