Okulda tavuklu pilav yiyen 55 kişi zehirlendi

24 Mayıs 2013 Cuma 07:49

İzmir’in Buca ilçesinde, Ali Kuşçu Ortaokulu'nda düzenlenen ‘Pilav ve Dans’ etkinliğinde tavuklu pilav yiyen 55 kişi zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan 55 kişiden 8’i müşahade altına alındı. Zehirlenme olayı,...

Okulda tavuklu pilav yiyen 55 kişi zehirlendi

İzmir’in Buca ilçesinde, Ali Kuşçu Ortaokulu'nda düzenlenen ‘Pilav ve Dans’ etkinliğinde tavuklu pilav yiyen 55 kişi zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan 55 kişiden 8’i müşahade altına alındı.

Zehirlenme olayı, dün Yenigün Mahallesi’nde bulunan Ali Kuşçu Ortaokulu'nda meydana geldi. Okul idaresi tarafından ‘Pilav ve Dans’ etkinliği düzenlendi. Etkinlikte öğrenci ve öğretmenlere tavuklu pilav ve ayran verildi. Öğrenci ve öğretmenler bir süre sonra kötüleşti. Mide bulantısı ve kusma şikayeti görülen katılımcılar, Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne götürüldü. Hastane’de 3’ü öğretmen 52’si öğrenci olan hastalara serum tedavisi uygulandı. 7 öğrenci ve 1 öğretmen ise müşahede altına alındı. Öğrenci velileri, yaşanan zehirlenme olayından okul yönetimini sorumlu tuttu. Polis olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x