Okullarda şiddet ve KORKU kol geziyor !

19 Nisan 2013 Cuma 09:34

İşte Türkiye'deki okullardan aynı gün gelen iki ACI haber...

Okullarda şiddet ve KORKU kol geziyor !

İlköğretim öğrencileri arasında çıkan tartışma Kocaeli'de ölümle sonuçlandı. 12 yaşındaki bir çocuk tartışma sırasında düşüp başını sıraya çarparak hayatını kaybetti.

12 yaşındaki Yunus Kılıçdoğan, İzmit'te Topçular İlköğretim Okulu'nda eğitim görüyordu.

Sınıfta bir arkadaşı ile tartışmaya başladı. İddiaya göre bu sırada dengesini kaybederek başını sıraya çarptı. Ve çarpmanın etkisiyle yere yığıldı. Diğer öğrencilerin haber vermesi üzerine sınıfa koşan öğretmenler hemen 112 Acil Servis'ten yardım istedi.

Ambulansla Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi'ne götürülen Yunus Kılıçdoğan kurtarılamadı. Yunus'un beyin kanaması sonucu öldüğü belirlendi.  Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

"Gülen öğrenciye öğretmenden dayak" iddiası

Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde 8'inci sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Deniz S., güldüğü için beden eğitimi öğretmeni tarafından dövüldüğünü ileri sürdü.

Öğrenciye hastanede 10 günlük 'iş göremez' raporu verilirken, babası Hakan B. öğretmen hakkında şikayetçi oldu. Olay dün İnönü Ortaokulu'nda meydana geldi.

Deniz S., teneffüs zili çalınca sınıftan çıktıklarında, kız öğrencilerin kavgasını gördüğünü söyledi. Kızların kavgadan sonra okul müdürüne şikayete gittiği sırada gülmeye başladığını anlatan Deniz S., "O sırada beden eğitimi öğretmenim Hakan B. koşarak geldi ve beni boğazımdan tuttu, başıma vurmaya başladı. Sonra beni müdür yardımcısının odasına götürdü. Orada da beni yumrukladı" dedi.

Okulda yediği dayaktan sonra oğlunun hastanelik olduğunu ileri süren baba Mehmet S. ise öğretmen Hakan B. hakkında şikayetçi olduğunu belirterek, okulun güvenlik kamerası bulunduğunu ve suçu olanın cezasını çekmesini istediğini söyledi. Okul yöneticilerine de tepki gösteren baba Mehmet S., şöyle konuştu:

"İşyerinde çalışırken telefon geldi. Eşim oğlumun hastanede olduğunu söyledi. Hemen hastaneye gittim ve oğlumun öğretmeni tarafından dövüldüğünü öğrendim. Polise giderek şikayetçi oldum. Neden kimse müdahale etmemiş? Ya benim çocuğum beyin kanamasından ölseydi, ya bir şey olsaydı? Polise şikayete gittiğimde, polis arkadaşlar isim olarak bu öğretmeni tanıdıklarını ve daha önce de buna benzer olay olduğunu ama şikayetçi olunmadığını söyledi.

'Çocuğum o okulda okuyor, ileride sıkıntı yaşar' mantığı ile kimse şikayet etmiyor. Fakat ben şikayetçiyim. Müdür yardımcısı aradı, 'Gelin görüşelim, anlaşalım' dedi. 'Benim çocuğumu sizin odanızda dövüyorlar müdahale ettiniz mi hocam?' dedim. Bana 'Ben ayırdım' dedi. 'Bir tarafta 13 yaşında bir çocuk, diğer tarafta 35 yaşında bir adam, bunları mı ayırdınız?' dedim. Ben şikayetçi oldum. Ben de çocuğum da öğretmen de kim hatalıysa cezasını çeksin. Öğretmenin de öğrencisini dövmesi suçtur, cezasını çekmesini istiyorum"
 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x