ÖNCE BU KEPAZELİĞİ AÇIKLASINLAR !

04 Temmuz 2015 Cumartesi 15:20

MHP'den CHP'ye çok sert tepki

ÖNCE BU KEPAZELİĞİ AÇIKLASINLAR !

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, TBMM Başkanlık seçiminde MHP’nin tavrına yönelik CHP’den gelen eleştirilerle ilgili, “Kendi adaylarını, eski genel başkanlarını birkaç oy için bölücülerin önünde takla attıranlar önce bu kepazeliğin izahatını yapsınlar” dedi.

Adan, yazılı açıklamasında, TBMM Başkanlığı seçimi sürecinde ve sonrasında MHP'nin kendi meşreplerine ve dünya görüşlerine göre eleştiren çevrelerin ve siyasi partilerin, yüksek perdeden ama içeriği boş laflar etmekte ısrar ettiklerini belirtti.

MHP ve Devlet Bahçeli'ye yönelik organize bir linç kampanyasının yürütüldüğünü ileri süren Adan, "Bize düşmanlık edenlerin kimlerle dost olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bu çevreler söz birliği etmiş gibi her araçla bize saldırdılar ve saldırmaya devam ediyorlar. Bize düşmanlık edenler ve seçim sürecindeki tavrımızı eleştirenler, oynak ve kaypak siyasete alışmış, yağmurun yağdığı yere tarlalarını çekerek pozisyon almayı marifet zanneden çevrelerdir" değerlendirmesinde bulundu.

Adan, kendi adaylarını cumhurbaşkanından icazet almaya gönderenlerin önce bunun hesabını kendi milletvekillerine, teşkilatlarına ve seçmenlerine vermeleri gerektiğini savunarak, şunları kaydetti:

"Kendi adaylarını, eski genel başkanlarını birkaç oy için bölücülerin önünde takla attıranlar önce bu kepazeliğin izahatını yapsınlar. Bölücülerle kapalı kapılar ardında anlaşıp onların 48 oyuna mazhar olanlar, bunun sevincini yaşamaya devam etsinler. Biz kimseden icazet almadık, kimsenin sanal lokomotifine vagon olmadık, oy uğruna ilkelerimizden geri adım atmadık ve adayımızın sonuna kadar arkasında durduk. Bizi türlü oyunlarla, manipülasyonlarla ve kalemşorlarının gayretleriyle bölücülerle aynı dairenin içine sokmaya çalışanlar yanılmışlardır. Aklınıza bölücülerle hareket etmek geldi de neden ortak çatı adayımız ve MHP'nin TBMM Başkan adayı Sayın İhsanoğlu'nu desteklemek aklınızın ucundan bile geçmedi?

Şunu her siyasi parti artık net olarak bilmelidir: Biz hiçbir kurgunun parçası, aktörü, nesnesi, piyonu olmadık, olmayız. Kafalarına göre oyun kurmaya, senaryolar yazmaya kalkanlar bizi hiç karıştırmasınlar. Bizim yerimiz, duruşumuz, ilkelerimiz bellidir, ilkelerimizi anlatmaktan yorulmayız. Ama birileri anlamamakta ısrar ederlerse kendileri bilirler. MHP hiçbir koşulda bölücülerin veya onlarla iş tutanların dümen suyuna girmeyecektir. Milletimize verdiğimiz söz budur, ötesi de yoktur."
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x