'Önden Giden Atlılar’ı anma yerine anlamaya çalışmalıyız'

17 Ocak 2013 Perşembe 13:14

İlahiyatçı Yazar Numan Selmanlar, Peygamber Efendimiz'den (sas) aldıkları emir ve vazife ile dünyanın dört bir tarafına hicret etmiş ve bu ülkelerde hizmet yolunda her şeyini feda etmiş, Asr-ı Saadet'ten günümüze hicret kahramanlarının,...

'Önden Giden Atlılar'ı anma yerine anlamaya çalışmalıyız'

İlahiyatçı Yazar Numan Selmanlar, Peygamber Efendimiz'den (sas) aldıkları emir ve vazife ile dünyanın dört bir tarafına hicret etmiş ve bu ülkelerde hizmet yolunda her şeyini feda etmiş, Asr-ı Saadet'ten günümüze hicret kahramanlarının, anmaktan ziyade anlamaya çalışılması gerektiğini belirtti.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde Teknik Elemanlar Derneği (TAVTED) tarafından,
Özel Yavuz Selim İlköğretim Okulu’nda düzenlenen 'Asr-ı Saadetten Günümüze Önden Giden Atlılar' konulu konferans, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Konferansta konuşan İlahiyatçı Yazar Numan Selmanlar, Peygamber Efendimiz’den (sas) beri dünyanın dört tarafına yayılan hicret erlerinin hayatlarının bir kahramanlık örneği olduğunu ifade etti. Hicret erlerinin, anmaktan ziyade anlamaya çalışılması gerektiğini ve Nam-ı Celil-i Muhammedi adını ulaştırma adına 87 yaşında Ebu Eyyüb El Ensari’nin de İstanbul’a kadar geldiğini kaydeden Selmanlar, bugün ise eğitim gönüllüsü Adem Tatlı, Çanakkaleli Ramazan Öğretmen gibi gönül erlerinin, aynı duygularla insanlığa hizmet ettiğini söyledi.

TAVTED Başkanı Recep Kara da derneğin faaliyetlerini anlattığı konuşmasında, teknik elemanların programa verdiği destekten memnun olduklarını söyledi. Program sonunda, Palandöken Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nuri Ersoy, Selmanlar’a çiçek takdim etti.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x