Ormanda yaşayan aileye Erbaa Belediyesi sahip çıktı

12 Şubat 2013 Salı 13:43

Tokat'ın Erbaa ilçesinde 9 aydır ormanda derme çatma bir barakada hayatını devam ettirmeye çalışan 6 kişilik Kayabaşı ailesini Belediye Başkanı Ahmet Yenihan ziyaret etti. Aile fertleriyle bire bir ilgilenen Başkan Yenihan, ailenin ilk etapda...

Ormanda yaşayan aileye Erbaa Belediyesi sahip çıktı

Tokat'ın Erbaa ilçesinde 9 aydır ormanda derme çatma bir barakada hayatını devam ettirmeye çalışan 6 kişilik Kayabaşı ailesini Belediye Başkanı Ahmet Yenihan ziyaret etti. Aile fertleriyle bire bir ilgilenen Başkan Yenihan, ailenin ilk etapda huzurevine yerleştirileceğini açıkladı.

Belediye Başkanı Yenihan, ailenin zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini belirterek şöyle konuştu: " Burada elektiriği, suyu olmayan bu yerde naylondan yapılan barakada sağlıksız şartlarda yaşadıklarını gördüm ve çok üzüldüm. Çocukların bu şartlarda yaşaması beni daha da çok üzdü. Onun için bu aileye sahip çıkarak bugün ilçemizde bulunan huzurevine yerleştirip, sıcak bir ortama kavuşmalarını sağlayacağız. Özellikle de küçük Zeynep’in bu yaşamı haketmiyor. Bir ev tutarak aileye daha güzel bir yaşam sunacağız." diye konuştu.

Küçük Zeynep’le yakından ilgilenen Yenihan, onu sevip öptü ve çikolata verdi.

Anne Sabiha Kayabaşı, Başkan Yenihan’a sahip çıktığı için teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x