Osman Bahçe: Bakan Avcı'nın açıklamaları kamuoyunu oyalamaya yönelik

04 Ağustos 2015 Salı 16:03

Aktif Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Osman Bahçe, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın ‘Dönüşmemiş dershaneler faaliyetlerini sürdürecek’ şeklindeki açıklamasının kamuoyunu oyalamaya yönelik olduğunu söyledi. Avcı’nın konuşmalarının,...

Osman Bahçe: Bakan Avcı'nın açıklamaları kamuoyunu oyalamaya yönelik

Aktif Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Osman Bahçe, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın ‘Dönüşmemiş dershaneler faaliyetlerini sürdürecek’ şeklindeki açıklamasının kamuoyunu oyalamaya yönelik olduğunu söyledi.

Avcı’nın konuşmalarının, ‘dershaneler kapanacak, ne olursa olsun Anayasa Mahkemesi kararlarına rağmen faaliyetlerine izin vermeyeceğiz’ türünden açıklamalarla yükselen tansiyonu düşürmeye yönelik olduğunu söyleyen Genel Başkan Osman Bahçe, “Birkaç gün önce bakanlık müsteşarı Yusuf Tekin sosyal medya hesabı üzerinden epey paylaşımda bulundu. Takipçilerine adeta ‘Şunu kafanıza sokun, bu ülkede dershanecilik faaliyetlerine izin vermeyeceğiz, hatta dershaneler açılmalı diyenler, Amerika’daki terörist başından talimat alan zavallılardır.’ tarzında bir bürokrata, devlet ciddiyetine yakışmayacak açıklamalarda bulundu. Sayın bakanın da ‘Dershaneler bitmiştir!’ türünden beyanatları olmuştu. Bunun üzerine tepki çektiler, özellikle Anayasa Mahkemesi kararlarını hiçe sayan bu beyanlar kamuoyunda makul bir kabul görmedi. Sayın bakan açıklamasıyla önceki söylediklerini yalanlamadı. Öncekilerinden farklı bir şey de söylemedi. Bir cümle kurdu ama bu cümle ile hem çok şey söyledi hem hiçbir şey söylemedi. Ortaya karışık, rahmetli Demirel’in ‘Ege denizi göldür’ muhabbetiyle ilgili söylediği söze benzer bir söz söyledi.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x