Oto yedek parça operasyonunda gözaltına alınanlar serbest bırakıldı

11 Ocak 2013 Cuma 11:17

İzmir merkezli olarak dört ilde düzenlenen operasyonda, yurtdışından getirilen oto yedek parçalarıyla devleti 4 milyon lira zarara uğrattığı iddiasıyla gözaltına alınan 28 kişi serbest bırakıldı.İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla...

Oto yedek parça operasyonunda gözaltına alınanlar serbest bırakıldı

İzmir merkezli olarak dört ilde düzenlenen operasyonda, yurtdışından getirilen oto yedek parçalarıyla devleti 4 milyon lira zarara uğrattığı iddiasıyla gözaltına alınan 28 kişi serbest bırakıldı.

İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İtalya'dan ithal edilen oto yedek parçalarının İran'a götürüleceğini beyan eden kişilerin, iç piyasaya satarak İran’a hurda parçalar gönderdiğini belirlemişti. İzmir, Manisa, İstanbul ve Antalya’da düzenlenen operasyonda 28 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden dördü, emniyetteki ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Adliyeye sevk edilen 24 kişiden 23’ü savcılık sorgusunun ardından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilirken bir kişi serbest kaldı. 23 şüphelinin tamamı da nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x