Oyuncak bebekli dilenci yakalandı

31 Temmuz 2015 Cuma 10:07

İzmir'in Bornova ilçesinde, oyuncak bebekle dilencilik yapan bir kadın yakalandı.Polis ekipleri, Nilüfer Kavşağı ve civarında son zamanlarda bir kişinin, kucağında bebek battaniyesine sarılı vaziyette, yüzünü gizleyerek oyuncak bebekle dilencilik...

Oyuncak bebekli dilenci yakalandı

İzmir'in Bornova ilçesinde, oyuncak bebekle dilencilik yapan bir kadın yakalandı.

Polis ekipleri, Nilüfer Kavşağı ve civarında son zamanlarda bir kişinin, kucağında bebek battaniyesine sarılı vaziyette, yüzünü gizleyerek oyuncak bebekle dilencilik yaptığını tespit etti. Kavşak civarına giden ekip otosunu gören şahıs, kucağındaki oyuncak bebeği yere atarak uzaklaştı. Dün önlem alınan kavşakta, elinde bebek battaniyesine sarılmış ve yüzü gizlenmiş şekilde oyuncak bebekle dilencilik yaptığı tespit edilen G.E. (23) isimli kadın, Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Şahıs hakkında, Kabahatler Kanunu'nun 33. maddesi gereği işlem yapıldı.

EMNİYET UYARDI

Dilenciliğin önüne geçmek için uyarıda bulinan emniyet yetkilileri, şunları kaydetti: “Saygıdeğer İzmirli vatandaşlarımızın, vicdani duygularını suistimal ederek bu tür dilencilik yapan şahıslara inanmaması ve yardım etmemesi, dilenciliğin önlenmesi açısından önemlidir.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x