Parkta, ses bombası düzeneği bulundu

23 Mart 2015 Pazartesi 12:20

Antalya’da bir parkta içerisinde cep telefonu, kablolar ve çakmakla oluşturulmuş bir düzeneğin bulunduğu paket bomba imha uzmanları tarafından etkisiz hale getirildi. Olay, Kepez ilçesi Gazi bulvarı üzerinde bulunan Fatih Sultan Mehmet Parkı’nda...

Parkta, ses bombası düzeneği bulundu

Antalya’da bir parkta içerisinde cep telefonu, kablolar ve çakmakla oluşturulmuş bir düzeneğin bulunduğu paket bomba imha uzmanları tarafından etkisiz hale getirildi.

Olay, Kepez ilçesi Gazi bulvarı üzerinde bulunan Fatih Sultan Mehmet Parkı’nda meydana geldi. İddiaya göre, 155’i arayan kimliği belirsiz bir kişi parkta bomba olduğu ihbarını yaptı. Olay yerine gelen ekipler çevre güvenliğini alarak bomba imha uzmanlarını çağırdı. Parktaki duvarın üzerine bırakılan paketi inceleyen bomba imha uzmanları pakette ses bombası düzeneği olduğunu tespit etti. İncelemede paket içerisinden cep telefonu düzeneği, kablolar ve çakma gazı çıktı. Etkisiz hale getirilen paketin tesirini artırılması için çakmak gazıyla güçlendirildiğini belirlendi. Pakete el koyan ekipler inceleme yapmak üzere emniyete götürdü. Polis, ses bombası olduğu öne sürülen düzeneği koyan kişi ya da kişileri bulmak için çalışma başlattı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x