Pilot: Pist üzerinde kuş ölüsü var

12 Mayıs 2015 Salı 11:24

Atatürk Havalimanı’nda inişe geçen bir uçağın pilotu, pist üzerinde kuş ölüsü görmesi üzerine kule görevlisini uyardı. Türk Hava Yolları'na (THY) ait İstanbul-Nevşehir seferini yapan yolcu uçağına iniş sırasında kuş sürüsünün...

Pilot: Pist üzerinde kuş ölüsü var

Atatürk Havalimanı’nda inişe geçen bir uçağın pilotu, pist üzerinde kuş ölüsü görmesi üzerine kule görevlisini uyardı.

Türk Hava Yolları'na (THY) ait İstanbul-Nevşehir seferini yapan yolcu uçağına iniş sırasında kuş sürüsünün çarpması sonucu uçakta hasar oluşmuştu. Benzeri kazaların yaşanmaması için havaların ısınmasıyla birlikte havalimanlarında kuş sürüleriyle ilgili alarm verildi. Pilotlar kuş sürelerini gördüklerinde kule görevlilerini bilgilendiriyor.

Atatürk Havalimanı'nda da kuşlar zaman zaman iniş ve kalkış yapan uçaklar için tehlikeli olmaya devam ediyor. Kuş çarpmasından doğabilecek tehlikelere karşı görevliler, yoğun çaba harcarken özellikle pilotlar kule ile irtibata geçerek bilgilendiriyor. Son olarak İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bir pilotun kule görevlisini kuşlarla ilgili uyarması dikkat çekti. İniş yapan bir uçağın pilotu kule görevlilerini ‘pist üzerinde kuş ölüsü var’ diyerek uyardı. Pilot ile kule arasındaki konuşma kayıtlara şöyle yansıdı:
Pilot: Pist üzerinde kuş ölüsü var bilginize
Kule: Anlaşıldı sağolun

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x