Pilottan kuleye: Kanalınızda radyo dinleyen var mı?

15 Nisan 2015 Çarşamba 10:11

Atatürk Havalimanı'nda hava trafik kontrolörleri ile pilotlar arasında iletişimin sağlandığı frekansa radyo sesi karıştı. Pilot, "Kanalınızda radyo sesi dinleyen var mı acaba? Bilmiyorum ama ben radyo sesi duyuyorum devamlı." diye kuleyi...

Pilottan kuleye: Kanalınızda radyo dinleyen var mı?

Atatürk Havalimanı'nda hava trafik kontrolörleri ile pilotlar arasında iletişimin sağlandığı frekansa radyo sesi karıştı. Pilot, "Kanalınızda radyo sesi dinleyen var mı acaba? Bilmiyorum ama ben radyo sesi duyuyorum devamlı." diye kuleyi uyardı.

Hava trafik kontrolörleri ile pilotlar arasında iletişimin sağlandığı frekansa radyo sesi karıştı. Türk uçağının pilotu, uçuş kulesi görevlilerine frekansta radyo yayını duyduğunu söyledi. Pilot ile hava trafik kontrolörü arasında müzik yayını ile ilgili diyalogların ses kaydı da ortaya çıktı. Pilot, kuleyi, "Efendim, kanalınızda radyo sesi dinleyen var mı acaba? Bilmiyorum ama ben radyo sesi duyuyorum devamlı." diye uyardı.

Geçen yıl da pilotlarla kule görevlileri arasında müzik yayınlarıyla ilgili diyaloglar yaşanmıştı. Atatürk Havalimanı uçuş kontrol kulesi frekansına arabesk müzik yayını karışınca kule ile pilotlar arasında ilginç diyaloglar olmuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x