PKK sempatizanları gerginlik çıkardı

15 Şubat 2013 Cuma 16:39

Terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan'ın 14 yıl önce Kenya'da yakalanışını bahane eden bir grup, polise taş, molotof ve ses bombaları attı. Polis gruba, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.Terör örgütü PKK lideri Öcalan'ın...

PKK sempatizanları gerginlik çıkardı

Terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan'ın 14 yıl önce Kenya'da yakalanışını bahane eden bir grup, polise taş, molotof ve ses bombaları attı. Polis gruba, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

Terör örgütü PKK lideri Öcalan'ın Kenya'da yakalanış yıl dönümünü bahane eden örgüt sempatizanları, Teğmen Caddesi üzerindeki Özgür Yurttaş Derneği önünde toplandı. Bir süre burada duran grup daha sonra Koşuyolu'na yürümek istedi. Ancak emniyet görevlileri bu isteği olumsuz cevap verdi. Bunun üzerine BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, konuyu emniyet görevlileriyle uzun süre müzakere etti. Yürüyüş için izin alınmasından sonra göstericiler, Koşuyolu'na doğru yürüyüşe geçti. Grup, daha sonra Koşuyolu parkına girdi. BDP Genel Başkan Yardımcısı Kışanak'ın konuşması sırasında parkın yanındaki Koşuyolu Caddesi'ni trafiğe kapatan örgüt yandaşlarına polis uyarıda bulundu. Uyarıları dikkate almayan PKK sempatizanları, polis araçlarına taş, havai fişek ve ses bombası attı. Polis de gruba biber gazı ve tazyikli su ile karşılık verdi. Müdahalenin ardından grup dağıtıldı. Kışanak'ın konuşmasından sonra örgüt sempatizanları, olaysız bir şekilde dağıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x