Polis ablukası sürüyor, adliyede görevli gazeteciler adliyeye alınmadı

26 Nisan 2015 Pazar 20:20

Asliye Ceza Mahkemesi’nin Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve polisler hakkında verdiği tahliye kararının ardından İstanbul Adliyesi önü polis ablukası altına alındı. Adliyedeki basın odası kapatıldı. Adliyedeki basın mensupları...

Polis ablukası sürüyor, adliyede görevli gazeteciler adliyeye alınmadı

Asliye Ceza Mahkemesi’nin Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve polisler hakkında verdiği tahliye kararının ardından İstanbul Adliyesi önü polis ablukası altına alındı. Adliyedeki basın odası kapatıldı. Adliyedeki basın mensupları içeri alınmadı.

Asliye Ceza Mahkemesi’nin Hidayet Karaca ve emniyet mensupları hakkında verdiği tahliye kararı sonrası İstanbul Adliyesi’nde olağanüstü hal ilan edildi. Adliyedeki basın odası kapatılırken adliyede görevli basın mensupları içeri alınmadı. Adliyenin bahçesine dahi alınmayan basın mensupları, görevlerini adliyeye 200 metre uzaklıktaki bir kafeteryanın bahçesinde yapmak zorunda kaldı.

Adliyenin çevresi demir bariyerlerle kapatıldı. Çevik Kuvvet ve TOMA’lar hazır bekletildi. İçeri giriş ve çıkışlara izin verilmedi. Yaşanan bu abluka ve bu güvenlik önlemlerinin Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmeden önce neden uygulanmadığı sorularını gündeme getirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x