Polis, çocuklara trafik kurallarını uygulamalı anlatıyor

21 Şubat 2013 Perşembe 10:41

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü’nün başlattığı çalışma ile çocuklara trafik eğitimi veriliyor. Polisler, çocuklara önce sunum ve broşürlerle kuralları anlatıyor, sonra akülü araçlarla trafik işaretlerinin...

Polis, çocuklara trafik kurallarını uygulamalı anlatıyor

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü’nün başlattığı çalışma ile çocuklara trafik eğitimi veriliyor. Polisler, çocuklara önce sunum ve broşürlerle kuralları anlatıyor, sonra akülü araçlarla trafik işaretlerinin bulunduğu parkurda uygulamayı gösteriyor. Bu proje kapsamında ilkokula giden 6 bin çocuğa ulaşılması amaçlanıyor. Ayrıca eğitimin yararı ile ilgili değerlendirme amacıyla ailelere anket yaptırılıyor.

Türkiye genelinde yaşanan trafik kazaları ve beraberinde oluşan can kayıplarının en aza indirilmesi için Kayseri Emniyeti kolları sıvadı. Toplum Destekli Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında ilkokul çocuklarına yönelik trafik eğitimi veriliyor. Emniyet Müdürlüğü, küçük yaşta alınacak eğitimin yararına dikkat çekerek, trafik konusundaki bilgileri sadece anlatımda bırakmıyor ve uygulamalı olarak da çocuklara gösteriyor.

Toplum Destekli Şube Müdürlüğü, proje kapsamında paydaşları olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Melikgazi Belediyesi ile birlikte hareket ediyor. Belediye tarafından oluşturulan alanda hem sunum hem de uygulamalı eğitim imkanı sağlanıyor. Bir hafta içinde 250 öğrenciye eğitim veren polis, 6 bin kişiye ulaşmayı planlıyor. 80’er kişilik öğrenci grupları okullarından servisle alınarak eğitim alanına getiriliyor.

Toplum Destekli Şube Müdürlüğü’nde görevli 6 polis memurunun yoğun çalışmasıyla yapılan eğitimlerde trafik ışıkları, emniyet kemeri, çocuk koltukları ile ilgili bilgiler veriliyor. Çocuklar sevdikleri akülü araçlara binerek direksiyon başına geçiyor. Burada polis nezaretinde uygulaması gereken kuralları yaparak hem eğleniyor hem de trafik işaretlerini öğrenmiş oluyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x