Polyester imalathanesinde yangın

04 Nisan 2015 Cumartesi 18:01

Tuzla'da bir polyester imalathanesinin deposunda çıkan yangın paniğe neden oldu. Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı yangın, yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Orhanlı mevkiinde, bir sanayi sitesi içinde...

Polyester imalathanesinde yangın

Tuzla'da bir polyester imalathanesinin deposunda çıkan yangın paniğe neden oldu. Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı yangın, yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından kontrol altına alındı.

Orhanlı mevkiinde, bir sanayi sitesi içinde bulunan polyester imalathanesinde saat 16.30 sıralarında yangın çıktı. Henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan yangını çevredeki iş yerlerinde çalışan işçiler fark etti. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Polis ekipleri de patlama ve parlamalara karşı çevrede güvenlik önlemi alarak kimsenin yaklaşmasına izin vermedi. Yoğun dumanla birlikte yanan iş yerine uzun süre köpük ve su sıkılarak yangın bastırılmaya çalışıldı. Yangın merdivenine çıkan bazı itfaiye görevlileri tahliye kapısını açmak için büyük çaba gösterdi. Yangın takviye ekiplerinin gelmesinden sonra daha fazla büyümeden söndürüldü. İş yerinde büyük maddi hasar meydana geldi. Yangınla ilgili inceleme başlatıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x