Psikiyatri hastalarının tedavi amaçlı yaptığı ürünler kermeste satılıyor

17 Aralık 2012 Pazartesi 14:32

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü’nde yatan hastalara tedavi amaçlı yaptırılan el işleri hastane içinde düzenlenen kermeste satışa sunuldu. Hastane girişinde açılan ve personel tarafından satışa...

Psikiyatri hastalarının tedavi amaçlı yaptığı ürünler kermeste satılıyor

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü’nde yatan hastalara tedavi amaçlı yaptırılan el işleri hastane içinde düzenlenen kermeste satışa sunuldu.

Hastane girişinde açılan ve personel tarafından satışa sunulan kermese sağlık personeli, hastalar ve hasta yakınları yoğun ilgi gösterdi. 5 liradan satılan işlemeli yastıklar, bir liradan satılan kolye ve küpeler adeta kapışıldı. Hastalara tedavinin bir parçası olarak 'uğraş terapisi' adı altında bu etkinliği yaptırdıklarını ve hastalar üzerinde çok olumlu etkileri olduğunu belirten Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Bekir Selçuk, bu tür etkinliklerin hasta ve sağlık personeli arasındaki iletişimin de güçlenmesine vesile olduğunu söyledi. Kermeste tokadan, işlemeli yastığa kadar yüzlerce el emeği göz nuru ile yapılmış ürün bulunduğunu kaydeden Başhekim Selçuk, “Sergi yaklaşık 2 hafta açık kalacak. Fiyatlar çok uygun, buradan elde edilecek gelir, hastaların tedavi amaçlı yapacağı ürünlerin malzeme alımında kullanılacak. Vatandaşların ve personelin kermese yoğun ilgi göstermesi ürünleri yapan hastalarımız kadar bizleri de çok mutlu etti. Amacımız bu kermesi her sene yapmak.” dedi.

Yorum Gönder

@name x