Pülümür Vadisi'nde 2 vaşak görüntülendi

28 Şubat 2013 Perşembe 12:21

Pülümür Kırmızı Köprü yakınlarında vatandaşlar tarafından fark edilen 2 vaşak görüntülendi. Türkiye'de vaşak popülasyonunun en fazla olduğu Tunceli'nde Orman ve Çevre Müdürlüğü koruma ekipleri, bölgede 24 saat sürekli devriye...

Pülümür Vadisi'nde 2 vaşak görüntülendi

Pülümür Kırmızı Köprü yakınlarında vatandaşlar tarafından fark edilen 2 vaşak görüntülendi. Türkiye'de vaşak popülasyonunun en fazla olduğu Tunceli'nde Orman ve Çevre Müdürlüğü koruma ekipleri, bölgede 24 saat sürekli devriye gezerek, vaşakların avlanmaması ve rahatsız edilmemesi için yoğun çaba gösteriyor.

Pülümür Vadisi dışında, Munzur Vadisi ile Nazimiye ve Pülümür dağlık alanlarında birçok bölgede sıklıkla görülen vaşakların sayılarının artması için orman ve su işleri müdürlükleri de özel çalışmalar yapıyor.

Tunceli'nde ağır kış şartları yaban hayatını olumsuz etkilerken, genellikle gece görülen vaşaklar daha öncede görüntülenmişti. Kış şartları nedeniyle aç kalan vaşaklar, Pülümür Vadisi'nde avcılar tarafından vurulan yaban domuzunu yerken kameralara yansımıştı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x