Rasulayn’da sessizlik hakim

30 Ocak 2013 Çarşamba 17:14

Şanlıurfa Ceylanpınar sınır hattında sessizlik hâkim. 10 gündür Özgür Suriye Ordusu ile terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD arasında yaşanan şiddetli çatışmalar yerini sessizliğe bıraktı. Sınırda Özgür Suriye Ordusu...

Rasulayn'da sessizlik hakim

Şanlıurfa Ceylanpınar sınır hattında sessizlik hâkim. 10 gündür Özgür Suriye Ordusu ile terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD arasında yaşanan şiddetli çatışmalar yerini sessizliğe bıraktı. Sınırda Özgür Suriye Ordusu askerlerinin devriye attığı gözlendi.

        Yaklaşık 10 gündür Özgür Suriye Ordusu ile PYD arasında yaşanan şiddetli çatışmaların ardından hayat normale dönmeye başladı. Ceylanpınar Sınır Kapısı'nın önünde Suriyeli vatandaşlar evlerine gitmek için sırada bekliyor. Özgür Suriye Ordusu’na ait bir otobüsün sınırda tur attığı görüldü. Muhalif askerler bindikleri pikaplarda sınırda tur atıyor. Arabanın üzerinde bulunan doçka silahlarla Özgür Suriye Ordusu sınır hattı boyunca keşif yaparak, herhangi bir saldırıya karşı teyakkuzda bulunuyor. Birkaç aile ellerine aldıkları ev eşyaları ile evlerine ulaşmak üzere yola koyuldu. Özgür Suriye Ordusu’na bağlı askerlerin sokaklarda birbirleriyle sohbet ettikleri kaydedildi.

        Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) bağlı askerler de her hangi bir olası bir durum karşısında hazırlıklı bekliyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x