Reyhanlı'da hasar tespit çalışmaları sürüyor

18 Mayıs 2013 Cumartesi 15:32

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, 11 Mayıs Cumartesi günü meydana gelen iki ayrı patlamada yaralar sarılıyor. Hatay il merkezinden tüm kurumlardan gelen görevliler hasar tespit çalışmasını sürdürüyor.İldeki kurum ve kuruluşlarının görevlileri...

Reyhanlı'da hasar tespit çalışmaları sürüyor

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, 11 Mayıs Cumartesi günü meydana gelen iki ayrı patlamada yaralar sarılıyor. Hatay il merkezinden tüm kurumlardan gelen görevliler hasar tespit çalışmasını sürdürüyor.

İldeki kurum ve kuruluşlarının görevlileri hasarın meydana geldiği iş yerleri ve evlerde çalışma yaparken, 1075 iş yeri ve evde zararın belirlendiği, vatandaşların hesaplarına da toplamda 3 milyon 188 bin TL yatırıldığı belirtildi.

Bu arada Esnaf Kefalet Odası Başkanı Ali Bayır, ekiplerin çalışmasını yaptığını, esnafların iş yerlerinde onarımlarını sürdürdüğünü söyledi. Bayır, aynı iş yeri veya evin iki defa yazılmaması konusunda dikkatli olunmasını da istedi. Öte yandan esnaf Cüneyt Yıldız ise üzgün olduklarını belirterek, "Yaralarımızı sarmaya ve normal yaşama dönmeye çalışıyoruz." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x