Reyhanlı'daki patlama sonrası anons edilen plaka

12 Mayıs 2013 Pazar 10:36

Hatay'ın Reyhanlı ilçesini kana bulayan patlamaların ardından emniyet güçlerinin telsizden bir minibüse dair anonslar geçtiği bildirildi. İşte Reyhanlı'daki patlama sonrası anons edilen plaka...

Reyhanlı'daki patlama sonrası anons edilen plaka
Foto galeriye git

43 kişinin yaşamını yitirdiği Reyhanlı'daki çifte patlamaların ardından emniyet güçleri de alarm durumuna geçti. Patlamaların ardından polis telsizlerinin bir minibüse ilişkin anonslar geçmeye başladığı öğrenildi.

BU ARACA DİKKAT

Reyhanlı'daki saldırının ardından Adana Emniyet Müdürlüğü ekiplerine de telsizden, 2004 model 06 AH 6072 plakalı Ford marka gri minibüs uyarısı yapıldı.

KARE KARE REYHANLI'DAKİ DEHŞET


ARAÇ GÖRÜLÜRSE TEDBİRLİ DAVRANILSIN

Polis telsizinden söz konusu minibüsün Reyhanlı’daki saldırıyla ilgisinin olabileceği belirtilerek, "Saldırıyla ilgisi olabileceği düşünülen aracın ilimize gelme ihtimali olabileceğinden, tüm ekiplerin dikkatli olması, tüm yollarda tedbir alınması, aracın görülmesi halinde tedbirli davranılması gerekiyor" şeklinde anons yapıldı.

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde dün saat 13.55 sıralarında belediye binası önünde bir patlama meydana geldi. Bundan yaklaşık 15 dakika sonra da PTT binasının bulunduğu Cumhuriyet Caddesinde ikinci bir patlama yaşandı. Olayın ardından Hatay'a gelen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, patlamalarda 43 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Öte yandan, patlamalarda hayatını kaybedenlerin kimlik tespit çalışmaları da sürüyor. Ölenlerden çoğunluğunun cenazelerinin kaldırıldığı Reyhanlı Devlet Hastanesi morgunda kimlik tespit çalışmaları yapılıyor. İşlemleri tamamlanarak yakınları tarafından teşhis edilen cenazeler, ailelerine teslim ediliyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x