Romanya'da yakalanan iki eski polis Türkiye'ye getirildi

29 Mart 2015 Pazar 00:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine dinleme cihazı koydukları iddialarıya aranan ve Romanya'da yakalanan eski polisler Sedat Zavar ve İlker Usta Türkiye'ye getirildi. İki eski polisle ilgili davanın...

Romanya'da yakalanan iki eski polis Türkiye'ye getirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine dinleme cihazı koydukları iddialarıya aranan ve Romanya'da yakalanan eski polisler Sedat Zavar ve İlker Usta Türkiye'ye getirildi.

İki eski polisle ilgili davanın son duruşması Bükreş Yüksek Temyiz Mahkemesi'nde görüldü. Yaklaşık 1 saat süren duruşmada Mahkeme Başkanı Ioana Bogdan, iki polisin Türkiye’de psikolojik işkence gördükleri ve adil yargılanmadıklarına dair belgeleri dosyaya kabul etmedi. Hakim, belgeleri incelemeye gerek görmeden eski polislerin Türkiye’ye iade edilmelerine karar verdi.

Kararın ardından Sedat Zavar ve İlker Usta, Türkiye’ye getirilmek üzere Bükreş - İstanbul uçağına bindirildi. Atatürk Havalimanı’na saat 23.30 sıralarında iniş yaptıktan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uçağa girdi. Polisler bir süre sonra Sedat Zavar ve İlker Usta’yı uçaktan indirdi. Zavar ve Usta polis nezaretinde Atatürk Havalimanı A kapısından çıkarıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x