Sabiha Gökçen'de, 80 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi

18 Aralık 2012 Salı 14:46

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ekipleri, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda, mali değeri 2 milyon TL olan 80 bin adet uyuşturucu hap ele geçirdi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği ekipleri, Sabiha Gökçen...

Sabiha Gökçen'de, 80 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ekipleri, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda, mali değeri 2 milyon TL olan 80 bin adet uyuşturucu hap ele geçirdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği ekipleri, Sabiha Gökçen Havalimanı Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği personeli, narkotik dedektör köpek Ledi’nin valizlere tepki vermesi üzerine, İsviçre vatandaşı bir şahsın bagajında rutin kontrollerini yaptı. X-ray kontrolü neticesinde çantaların içerisinde küçük tabletlere benzeyen görüntüler elde edildi. İç astarları sökülen valizlerin alt kısmında sert plastik zemin kaldırılarak, çeşitli renklerdeki sentetik uyuşturucu maddelere ulaşıldı. Narkotik test kiti ile yapılan test sonucu, ele geçirilen maddelerin 'metamfetamin' ve 'amfetamin' olduğu belirlendi. Tablet şeklinde hazırlanan hapların 17 kilo 500 gram ve 80 bin adet olduğu tespit edildi. Konuyla ilgili şahıs, Pendik Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alındı.

Yorum Gönder

@name x