Sağlık çalışanlarından hastane çatısında eylem

23 Ocak 2013 Çarşamba 18:39

Dev Sağlık - İş Sendikası üyesi bir grup, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi çatısında eylem yaptı. Sendikalar yasasını protesto eden eylemciler, Ankara'daki protestoda gözaltına alınan arkadaşları serbest bırakılana kadar çatıdan...

Sağlık çalışanlarından hastane çatısında eylem

Dev Sağlık - İş Sendikası üyesi bir grup, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi çatısında eylem yaptı. Sendikalar yasasını protesto eden eylemciler, Ankara'daki protestoda gözaltına alınan arkadaşları serbest bırakılana kadar çatıdan inmeyeceklerini söyledi.

Ankara'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde yeni 'Sendikalar Yasası'nı protesto eden Dev Sağlık-İş Sendikası üyesi gruba yapılan müdahale, İstanbul'da protesto edildi. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan Dev Sağlık-İş Sendikası üyesi 10 kişi, hastane çatısında eylem yaptı. Hastaneye ‘10 bin taşeron işçinin sendika hakkı gasp edilemez. Taşerona teslim olamayacağız’ yazılı dev bir pankart asan eylemciler, basın açıklaması yaparak Ankara'daki eylemde gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını istedi.

Eyleme bazı hastane çalışanları ve vatandaşlar da hastane önünde slogan atarak destek verdi.

Eylemciler Ankara'daki sağlık çalışanları serbest bırakılana kadar çatıdan inmeyeceklerini söyledi.

Sağlık çalışanlarının eylemi devam ediyor.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x