Sağlık çalışanlarının eyleminden habersiz hastalar mağdur oldu

13 Mart 2015 Cuma 15:02

Sağlık çalışanlarının bir günlük iş bırakma eyleminden habersiz olan İzmir'deki bazı hastalar, duruma tepki gösterdi. Türkiye genelinde olduğu gibi İzmir'de de sağlık çalışanları, 14 Mart Tıp Bayramı arifesinde çalışma şartlarının...

Sağlık çalışanlarının eyleminden habersiz hastalar mağdur oldu

Sağlık çalışanlarının bir günlük iş bırakma eyleminden habersiz olan İzmir'deki bazı hastalar, duruma tepki gösterdi. Türkiye genelinde olduğu gibi İzmir'de de sağlık çalışanları, 14 Mart Tıp Bayramı arifesinde çalışma şartlarının düzeltilmesi için bir günlük iş bıraktı. Hastanelerde acil vakalar dışında görev yapılmadı.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dün gitmesine rağmen bugün için gelmelerini söylediklerini belirten kalp hastası Erhan Düzmen, “Hak veriyorum, haklılar. Herkes hakkını alsın ama halkın uyarılması lazım. Dün geldim, bana bugün için gel dediler. Ben kalp hastasıyım, nefes alamıyorum. Nasıl gideceğim diye düşünüyorum. Yazık değil mi bana? Buca’da oturuyorum, yürüyerek geri gideceğim.” dedi. Kanser olduğunu söyleyen ve bu eylem yüzünden çekimlerini yaptıramadığını belirten Keriman Güneş ise, “Bir ay öncesinden verdiler. Bugün geldim, iptal ettiler, tekrar 24’üne verdiler. Ultrason çekimim vardı, grev yüzünden iptal ettiler.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x