Şahinbey Belediyesi, dershaneye gidemeyen 11 bin 350 öğrenciye eğitim veriyor

20 Aralık 2012 Perşembe 16:48

Gaziantep Şahinbey Belediyesi, 11 bin 350 öğrenciye üniversite ve fen liselerine hazırlık eğitimi veriyor. Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gençlik Merkezi ve sosyal tesislerin eğitim yuvası haline geldiğini belirterek, son 3 buçuk yılda...

Şahinbey Belediyesi, dershaneye gidemeyen 11 bin 350 öğrenciye eğitim veriyor

Gaziantep Şahinbey Belediyesi, 11 bin 350 öğrenciye üniversite ve fen liselerine hazırlık eğitimi veriyor.

Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gençlik Merkezi ve sosyal tesislerin eğitim yuvası haline geldiğini belirterek, son 3 buçuk yılda dershaneye gidemeyen 18 bin 617 dar gelirli öğrencinin tesislerde Seviye Belirleme Sınavı (SBS), Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ve Yükseköğretim Geçiş Sınavı (YGS) eğitimi aldığını belirterek, şuanda 11 bin 350 öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi.

Gençlik merkezi ve sosyal tesislere eğitim gören öğrencilerle bir araya gelen Başkan Tahmazoğlu, “Tesislerimizde şu an da 30 branşta aynı anda 24 bin 470 vatandaşımız faydalanıyor. Dershaneye gidemeyen 11 bin 350 öğrencimiz SBS, YGS ve LYS eğitimi alıyor. Tesislerimizde ayrıca gençlerimize yönelik satranç, gitar, ebru, ney, keman ve bağlama kursları da veriliyor.” dedi.

Dershaneye gidemediği için Şahinbey Belediyesi bünyesinde verilen LYS ve YGS eğitimlerine katılan Zahide Ellek ve Ahmet Can, aldıkları eğitimden çok memnun olduklarını ifade ederek, üniversiteye çok iyi hazırlandıklarını dile getirdiler.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x