Sahipsiz çanta bomba alarmına neden oldu

12 Ocak 2013 Cumartesi 11:46

Fatih'te varyant altına bırakılan sahipsiz çanta, bomba şüphesiyle patlatıldı. Fünye ile patlatılan çantadan kadın elbiseleri ve makyaj malzemesi çıktı. Alınan bilgiye göre; saat 09.30 sıralarında Kabataş- Zeytinburnu Hattı'nda yer...

Sahipsiz çanta bomba alarmına neden oldu

Fatih'te varyant altına bırakılan sahipsiz çanta, bomba şüphesiyle patlatıldı. Fünye ile patlatılan çantadan kadın elbiseleri ve makyaj malzemesi çıktı.

Alınan bilgiye göre; saat 09.30 sıralarında Kabataş- Zeytinburnu Hattı'nda yer alan tramvay seferlerinin yapıldığı hattın Aksaray Durağı yakınında fark edilen şüpheli çanta polise haber verildi. Olay yerine gelen polis, ilk yaptığı inceleme sonrası çantada bomba bulunabileceği ihtimaline karşı uzman ekip talebinde bulundu. Sahipsiz çantanın bulunduğu alan güvenlik çemberine alınarak yayaların ve araçların geçişine kapatıldı.

Olay yerine gelen bomba imha uzmanı ekipte yer alan polis, özel kıyafetlerini giyerek şüpheli çantaya fünye yerleştirdi. Bir süre sonra patlatılan çantanın içinden kadın kıyafetleri ve makyaj malzemeleri çıkınca herkes rahat bir nefes aldı. Patlama sırasında Tramvay seferleri de durduruldu.

Çantanın olay yerinden kaldırılmasının ardından yaya ve araç trafiği yeniden eski haline döndü.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x