Sakarya'da PKK ve IŞİD operasyonu

05 Ağustos 2015 Çarşamba 16:41

Sakarya'da PKK/KCK ve IŞİD (DEAŞ) terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 14 kişi gözaltına alındı. Yakalananlar arasında IŞİD terör örgütüne katılmak için Hatay'a gitmekte olan bir kişi de bulunuyor. İl Emniyet Müdürlüğü...

Sakarya'da PKK ve IŞİD operasyonu

Sakarya'da PKK/KCK ve IŞİD (DEAŞ) terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 14 kişi gözaltına alındı. Yakalananlar arasında IŞİD terör örgütüne katılmak için Hatay'a gitmekte olan bir kişi de bulunuyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, PKK/KCK terör örgütüne yönelik yaptığı çalışmalarda, 'PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 3 kişi gözaltına alındı. Ayrıca örgüte katılım suçundan Diyarbakır'a giden 1 kişi, örgütün propagandasını yapmak suçundan aranan 1 kişi, PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde yer alan ve şehirde örgütsel toplantı düzenlediği tespit edilen 6 şahıs yakalandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin IŞİD (DEAŞ) terör örgütüne yönelik operasyonunda ise örgüt faaliyetlerinden dolayı aranan bir kişi gözaltına alındı. Ayrıca DEAŞ terör örgütünü övücü nitelikte ifadeler kullanan 1 kişi ile örgüte katılmak için Hatay'a giden yabancı uyruklu 1 kişi de yakalandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x