Salihli Ticaret ve Sanayi Odası eğitime atkıyı gelenek haline getirdi

29 Mart 2013 Cuma 11:54

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), Salihli Fakülte Yaptırma Derneği’ne 250 bin lira bağış yapacak. Önceki iki yıl boyunca da derneğe 50’şer bin lira veren oda, böylece üniversite binası için toplam 350 bin liralık katkı sağlamış...

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası eğitime atkıyı gelenek haline getirdi

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), Salihli Fakülte Yaptırma Derneği’ne 250 bin lira bağış yapacak. Önceki iki yıl boyunca da derneğe 50’şer bin lira veren oda, böylece üniversite binası için toplam 350 bin liralık katkı sağlamış oldu.

Bağış kararının meclislerinde oybirliğiyle alındığını belirten STSO Yönetim Kurulu Başkanı Saim Türetken, “Temeli atılan ve birinci kat seviyesinde inşaatı devam eden, Celal Bayar Üniversitesi’ne bağlı İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nde odamızın adı bir anfiye verilecek." dedi. STSO'nun tarihi boyunca eğitime önemli katkılar sağladığına dikkat çeken Türetken, "1983 yılında yaptırılan Sekine Evren Anadolu Lisesi odamızın önderliğinde tamamlanmış, 1998’de de Salihli Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu, tamamen odanın kaynaklarıyla yaptırılmıştır. 2012 yılında Talat Zurnacı Sağlık Meslek Lisesi’nin yapımı için Manisa Valiliği ile merhum başkanımızın ailesinin de katkısıyla toplam 500 bin liralık bağış yapıldı. Son olarak ilçenin toplumsal ve kültürel hayatına olduğu kadar ekonomisine de katkı sağlayacak İnsan Bilimleri Fakültesi’nin yapımı için bütçemizin 5’te 1’i gibi rekor bir bağış kararı aldık.” şeklinde konuştu. Başkan Türetken, STSO'nun ayrıca lise ve üniversitede okuyan 70 öğrenciye burs verdiğini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x