Samsunlular, UFO’yla 4 dakikalık uzay yolculuğunu sevdi

28 Aralık 2012 Cuma 16:42

‘UFO Beni Uzaya Götür' kampanyası kapsamında özel olarak tasarlanan ve 6 boyutlu uzay heyecanı sunan Roadshow simülatörü, 8. il olan Samsun’da konakladı. Yeşilyurt AVM’nin otopark alanına getirilen simülatör, Samsunlulara 4 dakikalık...

Samsunlular, UFO'yla 4 dakikalık uzay yolculuğunu sevdi

‘UFO Beni Uzaya Götür' kampanyası kapsamında özel olarak tasarlanan ve 6 boyutlu uzay heyecanı sunan Roadshow simülatörü, 8. il olan Samsun’da konakladı. Yeşilyurt AVM’nin otopark alanına getirilen simülatör, Samsunlulara 4 dakikalık uzak yolculuğu keyfi yaşatıyor. Ücretsiz olan uzay yolculuğuna vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

        İstanbul’dan başladığı yolculuğunda 25 ile uğrayacak olan Roadshow uzay simülatörü, 8. il olan Samsun’da mola verdi. Simülatör, sanal gerçekliği beş duyu ile yakalama imkanı sunuyor. Seyehat öncesinde emniyet kemerleri bağlanan vatandaşlara, 6 boyutlu uzay gözlüğü takılıyor. Simülatörün kapısının kapanmasıyla heyecan başlıyor. Hızlı gezintide vatandaşlar, uydu çöplüğünden uzaydaki hayata kadar her şeyi görüp yaşıyor.

        UFO Beni Uzaya Götür Projesi’nin reklam prodüktörlerinden Selim Köy, UFO’nun 2014 yılında bir müşterisini gerçekten uzaya götüreceğini söyledi. Şanslı talihli haricindeki vatandaşlara uzay heyecanını yaşatmak için 6D simülasyon aracı geliştirdiklerini ifade eden Köy, “Uzaya gidemeyecek vatandaşlarımızın için il il dolaşıyoruz. 65 günlük turnemizde 25 il dolaşacağız. Samsun 8. ilimiz. Buradan Trabzon’a geçeceğiz. Tam gaz devam ediyoruz. Aksamamız yok. Katılımlar ve tepkiler ise güzel.” dedi.

        Uzay yolculuğuna ziyaretçileri beklediklerini ifade eden Köy, şöyle devam etti: “Bu yolculuğumuz ücretsiz. İçeride 4 dakikalık bir simülasyonumuz var. İnsanları uzay yolculuğuna çıkarıyoruz. Çıkanlar ise oldukça memnun. Yaş grubumuz yok. Herkes binebiliyor. Tehlikeli bir durum yok. 4 dakika boyunca gezegenler arası dolaşıyorlar. Güzel görüntülerimiz var. Olumsuz tepki hiç almadık. Bunlar da bizi mutlu ediyor. Bugüne kadar 30 bin kişi simülasyonla gezinti yaptı.”

        Simülasyonla gezinti yapanlar da güzel dakikalar geçirdiklerini kaydetti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x