Sapanca’da orta hasarlı binalar yıkılıyor

06 Nisan 2013 Cumartesi 11:56

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde hasar gören ve onarımları yapılmayan orta hasarlı binalar belediye tarafından yıkılıyor.Sapanca Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, onarım ve güçlendirme çalışması...

Sapanca'da orta hasarlı binalar yıkılıyor

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde hasar gören ve onarımları yapılmayan orta hasarlı binalar belediye tarafından yıkılıyor.

Sapanca Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, onarım ve güçlendirme çalışması yapılmayan yapıların riskli yapı grubuna girdiği ve bu binalarla ilgili işlem yapılması için belediye encümeninde karar alındığı kaydedildi. Alınan karar doğrultusunda, belirli plan ve programa göre orta hasarlı binaların yıkımına başlandığı ifade edilen açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Bugüne kadar belediye ekipleri 9 adet orta hasarlı binayı yıktı, bir adet orta hasarlı bina, sahibi tarafından onarım ve güçlendirme çalışması yapıldı. 3 adet orta hasarlı binanın yıkımı ise bina sahiplerinin Sakarya Üniversitesi’ne riskli yapı tespiti için başvuru yaptığından üniversite raporu beklenmektedir. 2 adet orta hasarlı bina tarihi yapı tescilli olduğundan dolayı Koruma Kurulu’nun kararına göre işlem yapılacak. Yapılan planlar doğrultusunda geriye kalan 2 adet orta hasarlı bina ise önümüzdeki günlerde yıkılacak."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x