Sarıkamış Şehitleri 4 gün sürecek etkinliklerle anılacak

15 Aralık 2012 Cumartesi 13:12

Kars Valiliği, Sarıkamış Şehitleri'nin bu yıl 3–6 Ocak 2013 tarihleri arasında, 4 gün sürecek etkinliklerle anılacağını bildirdi.        Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, 3 Ocak'ta Türkiye...

Sarıkamış Şehitleri 4 gün sürecek etkinliklerle anılacak

Kars Valiliği, Sarıkamış Şehitleri'nin bu yıl 3–6 Ocak 2013 tarihleri arasında, 4 gün sürecek etkinliklerle anılacağını bildirdi.

        Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, 3 Ocak'ta Türkiye Dağcılık Federasyonu'nun organize ettiği 3 bin 170 rakımlı Allahuekber Dağları'na dağcıların tırmanışı ile başlayacak anma programı, Bayraktepe Kayak Merkezi'nde kayak ve snowboard yarışları, kardan şehit heykellerinin yapımı ve Sarıkamış Harekâtı resim sergilerinin açılışları ile devam edecek.

        Etkinlikler kapsamında çeşitli paneller de düzenlenecek. Ayrıca her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen 'Türkiye Şehitleriyle Yürüyor' adlı anma yürüyüşü ise 6 Ocak Pazar günü yapılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın organizasyonu ile yaklaşık 15 bin genç, Sarıkamış Şehitlerinin anısına Kızılçubuk mevkiinden Yukarı Sarıkamış Şehitliği'ne kadar 8 kilometrelik mesafeyi yürüyecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x