Sarıkamış'ta kardan şehit heykellerinin yapımına başlandı

02 Ocak 2013 Çarşamba 16:52

Sarıkamış Harekatı'nın 98. yılı anma programı kapsamında kardan şehit heykellerinin yapımına başlandı.         Kars Merkez, Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri, 3-6 Ocak tarihleri...

Sarıkamış'ta kardan şehit heykellerinin yapımına başlandı

Sarıkamış Harekatı'nın 98. yılı anma programı kapsamında kardan şehit heykellerinin yapımına başlandı.
    
    Kars Merkez, Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri, 3-6 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek 'Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı' ve 'Türkiye Şehitleriyle Yürüyor' etkinliği çerçevesinde ilk olarak Bayraktepe Kayak Merkezi'nde kardan şehit heykellerinin yapımına başladı.

    Öğrenciler, ilk olarak 150 metrekarelik alana kamyonlarla kar taşınmasını beklediler ardından, Allahuekber Dağları'nda donarak şehit olan askerlerin figürlerini kara yansıtmaya başladı. Bu arada itfaiye ekipleri ise kristal karın dağılmaması için heykellere su sıkarak donmasını sağlıyor.

    Öte yandan kardan şehit heykellerin açılışı ise 5 Ocak Cumartesi günü yapılacak. İlçede anma programının tüm hazırlıkları sürüyor. 'Türkiye Şehitleriyle Yürüyor' anma yürüyüşü sonrası protokol konuşmalarının yapılacağı Yukarı Sarıkamış Şehitliği'nde kar temizliği yapıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x