Savaş gemisinde yaşamını yitiren astsubay toprağa verildi

25 Şubat 2015 Çarşamba 17:14

Çanakkale'ye mühimmat almak için gelen bir savaş gemisinde yaşamını yitiren astsubat kıdemli çavuş Can Tayfur Tayanç (25) Sakarya'da törenle son yolculuğuna uğurlandı. Çanakkale Boğaz Komutanlığı'ndan mühimmat almak için Nara Limanı'na...

Savaş gemisinde yaşamını yitiren astsubay toprağa verildi

Çanakkale'ye mühimmat almak için gelen bir savaş gemisinde yaşamını yitiren astsubat kıdemli çavuş Can Tayfur Tayanç (25) Sakarya'da törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Çanakkale Boğaz Komutanlığı'ndan mühimmat almak için Nara Limanı'na gelen bir firkateynde ki yatağında arkadaşları tarafından cansız bedeni bulunan Can Tayfur Tayanç'ın cenazesi Bursa Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak Gölcük Donanma Komutanlığı'na getirildi. Buradaki törenin ardından Tayanç'ın naaşı Sakarya'nın Serdivan ilçesi Arabacıalanı Mahallesi'nde ki baba evine getirildi. Tayanç'ın astsubay olan babası Tayfun Tayanç ve kardeşleri taziyeleri kabul etti. Dua okunup helallik alınmasının ardından cenaze Sapak Camii'ne getirildi.

Buradaki törene Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Zeki Koçberber, Kuzey Görev Grup Komutanı Tuğamiral Ali Murat Dede, 1’inci Ana Bakım Merkezi Komutanı Albay Ertuğrul Akkaya, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Tayanç'ın ailesi, yakınları, askerler ve vatandaşlar katıldı.

İkindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Tayanç, Serdivan Şehitliği'nde toprağa verildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x