Sayıştay Başkanının kardeşi için yapılan torpil yuh dedirtti!

07 Temmuz 2014 Pazartesi 11:03

Sayıştay Başkanı Recai Akyel’in kardeşi önce belediyeye açıktan sokularak memur yapıldı. 2 yıl önce de sınavsız TRT’ye atandı.

Sayıştay Başkanının kardeşi için yapılan torpil yuh dedirtti!

 TRT’yi denetlemekle görevli Recai Akyel’in kardeşinin bürokrasideki önlenemez başarısı Meclis’e de taşındı.

TRT’yi denetleyen kurum olan Sayıştay’ın Başkanı Recai Akyel’in kardeşi Yusuf Akyel’in TRT’ye nasıl alındığı soru önergesiyle anlaşıldı. Kardeş Akyel, önce memuriyet hakkını alması için özel kalem alarak atandı, sonra TRT’ye ‘transfer’ edildi.

ETİK Mİ?: CHP’li Turgut Dibek, 2012’de TRT’ye ‘araştırmacı’ kadrosunda alınan kardeş Akyel’le ilgili önerge verdi. Dibek, “Akyel, hangi niteliğinden dolayı TRT’ye alındı?” diye sordu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, önergeye şu cevabı verdi: “TRT’de, tüm atamalar, kariyer ve liyakat ilkeleri gözetilerek yapılmakta.”

DEVLETE GİRME FORMÜLÜ: Arınç, Akyel’in TRT Spor Kanal Koordinatörlüğü’ne girdiğini kaydetti. Akyel’in önceki görevi Kırşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü. Bu formül, memuriyet hakkı elde etmek için kullanılıyor. Açıktan atama ile özel kaleme alınan kişi, artından istediği kuruma atanıyor.Veli Toprak - Sözcü

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet SATILMIS 3 gün önce yorumlandı

CALISMAK AYIPMI YOLSUZLUK YOK DEVLETI DOLANDIRMAMIS YOL KOPRU IHALESI YOK ADAM ISE GIRMIS RISKINI TEMINETMEK ALINTERI GOZ NURU CALISMAK AYIPTIR BU MEMLEKETIN COCUGU YUSUF AKYEL DR OLMUS BUNUN. NE ALAKASI VAR TORPILLE DOC DR RECAI AKYEL DEVLETIN EN TERBIYELI BEYEFENDI ADAMI MOGOLTAY BESBIN KADRO PKK LI ALDI. MHP MSP ADAMI ALACAKTIM ATAM ATATURK E RAHMET OLSUN KURDUGU PARTIYE BAK UGRASTIGI SEYLERE BAK

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Yakup Akyel 5 yıl önce yorumlandı

Recai Akyel'in Türkiye'de denetlemedigi kurum varmı yada akrabalarının memur olmalarında kanunen yasakmı var memur olamazlar iş Ada'mı zaten olamazlar hayırdır ne olacaklar akıllara zararsınız zarar spor ve medya alanında lisans yapmış ,yüksek lisans yapmış doktora yapmakta olan Yusuf Akyel'in memur olmaktan daha doğal bir durum varmı enüst seviyede eğitim yapıyor doktora Ama şunu öğrenmek istiyorum CHP li belediyeler bunun yanında iş bankası işe Ada'm alırken kimleri alıyor merak etmiyormusunuz ediyorsunudur Kemal Kılıçdaroğlu ssk ya hiç akraba almamış dönemin adalet bakanı söylemişti shp li beşbin hakim savcı aldım ülkücülerden ve refahlılardanmı alacaktım dedi yani solcuları aldı torpilin babalarını sayıyorum dahada sayayımmı ...CHP bu ileri çok iyi bilir ..

1 Kişi beğendi.