Şehirde bombalı eylem olacağı şeklinde paylaşım yapan 4 kişiye gözaltı

05 Ağustos 2015 Çarşamba 16:45

Sakarya'da polisin düzenlediği operasyonda sosyal medya üzerinden 'şehirde bombalı eylem olacağı' şeklinde paylaşımlar yaparak vatandaşları korku ve paniğe sevk ettikleri ileri sürülen 4 kişi gözaltına alındı. Ayrıca sosyal medya hesabından...

Şehirde bombalı eylem olacağı şeklinde paylaşım yapan 4 kişiye gözaltı

Sakarya'da polisin düzenlediği operasyonda sosyal medya üzerinden 'şehirde bombalı eylem olacağı' şeklinde paylaşımlar yaparak vatandaşları korku ve paniğe sevk ettikleri ileri sürülen 4 kişi gözaltına alındı. Ayrıca sosyal medya hesabından şehitlere hakaret ettiği iddiasıyla bir kişi de yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, internet ve sosyal paylaşım siteleri üzerinden yapmış oldukları paylaşımlarda, Twitter üzerinden şehitlere hakaret ettiği tespit edilen 1 kişi, Facebook ve Twitter üzerinden şehirde bombalı eylem olacağı şeklinde vatandaşları korku ve paniğe sevk eden 4 şahıs, Facebook üzerinden yapmış oldukları video paylaşımıyla genel güvenliği kasten tehlikeye sokan (toplu silah atma eylemi gerçekleştirme) 2 kişi ile Twitter üzerinden suç uydurma ve halkı korku ve paniğe sevk etme eylemini gerçekleştiren 1 şahıs gözaltına alındı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x