Şehit cenazesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki

05 Ağustos 2015 Çarşamba 16:04

Şırnak'ın Silopi ilçesindeki operasyonda hayatını kaybeden şehit er Abdulhalit Aras, Van'da toprağa verildi. Cenazede şehit yakınları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi.Er Abdulhalit Aras için Yukarı Norşin Camii'nde öğle namazına...

Şehit cenazesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki

Şırnak'ın Silopi ilçesindeki operasyonda hayatını kaybeden şehit er Abdulhalit Aras, Van'da toprağa verildi. Cenazede şehit yakınları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi.

Er Abdulhalit Aras için Yukarı Norşin Camii'nde öğle namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Van Valisi İbrahim Taşyapan, askeri kurum müdürleri ve ailesi katıldı. Şehit askerin yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.

Dini vecibeleri yerine getirdikten sonra askerler ve ailesi cenazeyi cenaze aracına götürülürken arkadan bir grup 'Kahrolsun PKK' sloganı atınca askerin ailesi tepki gösterdi. "Barış ve kardeşlik olsun" diyen şehidin yakınları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da “Başkan olamadığı için bunları yapıyor. Bilal’i askere göndersin, oğluna gemicikler almasın” şeklinde tepki gösterdi.

Akköprü Mezarlığı'na getirilen şehit erin cenazesi, Kürtçe ağıtlarla gözyaşları arasında toprağa verildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x