Şehit polis memuru Cengiz Engizek, memleketi Kahramanmaraş'ta toprağa verildi

18 Ocak 2013 Cuma 15:25

Mardin'de PKK'lı teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit olan polis memuru Cengiz Engizek, memleketi Kahramanmaraş'ta gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Cengiz Engizek'in naaşı, öğle saatlerinde Kahramanmaraş...

Şehit polis memuru Cengiz Engizek, memleketi Kahramanmaraş'ta toprağa verildi

Mardin'de PKK'lı teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit olan polis memuru Cengiz Engizek, memleketi Kahramanmaraş'ta gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Cengiz Engizek'in naaşı, öğle saatlerinde Kahramanmaraş Ulu Camisi'ne getirildi. Bu sırada şehidin eşi Hatice Engizek ve şehidin annesi Elif Engizek yakınlarının kolları arasında güçlükle ayakta durmaya çalıştı.

    Şehidin cenazesi, kılınan namazının ardından polis meslektaşları tarafından omuzlara alınarak camiden çıkartıldı. Bir süre vatandaşların omuzlarında taşınan şehidin naaşı, daha sonra polisler tarafından cenaze aracına konularak şehitliğe götürüldü. Vatandaşların yürüyüşüne Kahramanmaraş Belediyesi Bando Takımı da eşlik etti.

Cenazeye Kahramanmaraş Milletvekili AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, Adalet Bakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Muammer Bıçak, milletvekilleri ve yaklaşık 5 bin vatandaş katıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x