Sesin gücü böbrek taşını kırıyor

31 Ocak 2013 Perşembe 15:11

Hayattaki hemen her duygunun ses dünyasında bir karşılığı olduğu ve insanların kendisini ifade etmede de kullandığı ses, böbrek taşlarının kırılmasında da kullanılıyor. Ses dalgaları ile birlikte verilen elektro şok uygulaması ile...

Sesin gücü böbrek taşını kırıyor

Hayattaki hemen her duygunun ses dünyasında bir karşılığı olduğu ve insanların kendisini ifade etmede de kullandığı ses, böbrek taşlarının kırılmasında da kullanılıyor. Ses dalgaları ile birlikte verilen elektro şok uygulaması ile böbrek ve üreter taşları, ameliyatsız bir şekilde kırılıyor.

        OSM Ortadoğu Hastanesinin Üroloji Kliniği'nde kullanılan ESWL cihazı, vücut dışında oluşturulan ses dalgaları yardımı ile böbrek taşlarının kırılmasını sağlıyor. Bu sayede açık ya da kapalı yöntemle yapılarak alınması gereken taşlar şok dalgaları ile kırılarak vücuttan atılıyor.

        Güneydoğu’da yaşayan birçok insanda çeşitli sebeplere bağlı olarak taş oluşumunun meydana geldiğini dile getiren üroloji uzmanı Op. Dr. Ömer Faruk Badem ESWL yönteminin hastalara sağladığı konfora dikkat çekti. Badem, hastaların günlerce süren böbrek sancısının ameliyatsız yok olmasından oldukça memnun olduğunu ifade etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x