Şevki Yılmaz, Başakşehir halkı ile buluştu

20 Mart 2013 Çarşamba 17:16

Rize eski milletvekillerinden Şevki Yılmaz, Başakşehir Kültür Söyleşileri'ne konuk oldu. Başakşehir halkına iman kardeşliğinin önemini anlatan Şevki Yılmaz, “Ümmetin iman kardeşliğine sudan daha çok ihtiyacı var. Bunun yerine ırk,...

Şevki Yılmaz, Başakşehir halkı ile buluştu

Rize eski milletvekillerinden Şevki Yılmaz, Başakşehir Kültür Söyleşileri'ne konuk oldu. Başakşehir halkına iman kardeşliğinin önemini anlatan Şevki Yılmaz, “Ümmetin iman kardeşliğine sudan daha çok ihtiyacı var. Bunun yerine ırk, din, dil, mezhep kardeşliğini koyanlar dünyayı mutsuzluklara ve savaşlara sürüklemiştir.” dedi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş’ın katıldığı söyleşiye, ilçe sakinleri de yoğun ilgi gösterdi. Geceye dua ile başlayan Şevki Yılmaz, Kur’an-ı Kerim’in pek çok ayetinde önemle vurgulanan ‘İslam’da Kardeşlik’ kavramından söz etti. Yılmaz, “İslam toplumun mutluğu, huzur için vardır. İslam barış demektir, Müslüman ise yaratıcı ile barışan, şeytana küs demektir. Günümüz toplumunda ahlak erozyonu yaşanmaktadır. İnsanlar, dininden uzaklaştıkça toplumdaki huzursuzlukta artmaktadır. “ dedi. Toplumda ırk, din, dil ayrımcılığı sebebiyle Müslümanların birbirini sevemediğini vurgulayan Şevki Yılmaz, “Dünyada ki ırkçılık hareketlerinde kaybeden hep insan oldu. Vatansız, din yaşanmaz, dinsiz de vatan var olamaz. Kürt’ü, Türk’ü, Arap’ı, Çerkez’i ile kardeş olma zamanıdır. İslam ümmeti birbirine düşmedikçe hiçbir gücün Müslüman’a gücü yetmez. Ümmetin şimdilerde sevgi ayarı bozulmuştur. Müslümanların sevgi ayarı düzelmedikçe birlik olamaz. Kur’an-ı Kerim oku, anla, aşık ol demiştir. Yani Allah (c.c)’a imandan önce doğada Allah (c.c)‘ın varlığını tanımak gerekir.” diye konuştu.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x