Şiddetli fırtına Side'de hayatı olumsuz etkiliyor

08 Şubat 2013 Cuma 17:50

Antalya'nın Manavgat ilçesinde sabahın erken saatlerinde başlayan fırtınalı hava gün boyu etkili oldu. İlçe genelinde gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınanın 3 gün etkili olacağı belirtildi. Şiddetli fırtına turizm beldesi Side'de...

Şiddetli fırtına Side'de hayatı olumsuz etkiliyor

Antalya'nın Manavgat ilçesinde sabahın erken saatlerinde başlayan fırtınalı hava gün boyu etkili oldu. İlçe genelinde gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınanın 3 gün etkili olacağı belirtildi.

Şiddetli fırtına turizm beldesi Side'de de dev dalgalar oluşturdu. Dalgalar zaman zaman Side Limanı'ndaki dalgakıranları aştı. Fırtınaya bağlı dalgaların boyu yer yer 4 metrenin üzerine ulaştı. Side Limanı'nda hatıra fotoğrafı çektirmeye gelen yerli ve yabancı turistler dalga yüksekliği ve deniz suyu sebebiyle zor anlar yaşadı.

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin Merkezi verilerine göre ilçede gök gürültülü sağanak yağış 3 gün etkili olacak. İlçede en düşük hava sıcaklığı 7, en yüksek ise 16 derece olarak tahmin edildi. Nispi nem oranının yüzde 68 ile yüzde 93 olacağı belirtildi. Denizde fırtınanın hızının ise saatte 26 kilometreyi bulacağı bildirildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x