Simav'dan Suriye'ye bir TIR dolusu yardım gitti

05 Ocak 2013 Cumartesi 09:32

Kütahya'nın Simav ilçesindeki emekli öğretmen Şinasi Çetiner ve gönüllü arkadaşları, Suriyeli mülteciler için düzenlenen yardım kampanyasına bir TIR dolusu battaniye ve kışlık giyecekle destek verdi. Hemşehrilerine teşekkür eden Çetiner,...

Simav'dan Suriye'ye bir TIR dolusu yardım gitti

Kütahya'nın Simav ilçesindeki emekli öğretmen Şinasi Çetiner ve gönüllü arkadaşları, Suriyeli mülteciler için düzenlenen yardım kampanyasına bir TIR dolusu battaniye ve kışlık giyecekle destek verdi. Hemşehrilerine teşekkür eden Çetiner, mültecilerin ihtiyaçlarını dün olduğu gibi bugün de karşılamaya hazır olduklarını söyledi.

Zorda kalan insanlara yardımcı olmanın kendilerini memnun ettiğini vurgulayan Çetiner, "İki seneye yakındır Suriye'de zulüm var. Bu nedenle Simav'da bir komite oluşturup nasıl yardımımız olabileceğini düşündük. Kaymakamlığa müracaat ederek olur aldık ve böylelikle yardım kampanyasını başlattık." dedi. Malzemelerin, Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde faaliyet gösteren Beyazıd Bestami Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını belirtti. Gönüllü olarak destek verenlerden Ali Ulus da, "Kampanyaya desteklerinden dolayı hemşehrilerime teşekkür ederim. İç karışıklık nedeniyle Suriye'de, özellikle kenar semtlerde mağdur olan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amacıyla bu malzemeleri TIR'a yükledik." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x