SİNAN OĞAN'DAN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR !

07 Haziran 2015 Pazar 23:20

Sinan Oğan sona eren seçimle alakalı görüşlerini paylaştı.

SİNAN OĞAN'DAN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR !

 Bu oranı hdp’nin kendi tabanından aldığı bir oran olmayıp, baraj sebebiyle ve akp’nin iktidara tek başına gelmemesi veya cezalandırılması için verilen ‘ödünç oylar’ olduğunu düşünüyorum.

Bu seçim sonuçlarına göre; her üç partinin ve cumhurbaşkanının başarısız, her üç partinin de liderlerinin sorgulanır olduğunu görüyoruz.

Türkiye’de daha demokratik bir seçim sisteminin gerektiğine herkes hemfikirdir. Gerek oy hırsızlığı, gerek sandık baskıları daha genelde de seçim barajı… Örneğin, yüzde 10 barajı olmasaydı, hdp’nin oy oranı bu kadar yüksek olmazdı.

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

mustafa can ulu 3 yıl önce yorumlandı

sayın oğan ben bir karslı ve azeri vatandaşı olarak kendimdn utançt duyuyorum acaba genel bşkanmı dğşmeli yada ülkemzde vatan hainlerimi çoğaldı bunun yanıtını bilmek isterim

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

HÜSEYİN COŞKUN 3 yıl önce yorumlandı

SİZE ÜZÜLEREK KATILMIYORUM.TOPLUMSAL DÖNÜŞÜMLERİN TAMAMLANMASI BAHSETTİĞİNİZ KADAR ÇABUK OLMUYOR.EMİN ADIMLARLA AÇIK DOLDURARAK DEVAM EDİLMELİ.SORUNLAR OLUŞMA AŞAMASINDA TESPİT EDİLME ÇÖZÜM ÜRETME HAKKI SİYASİLERİN ELİNDEN ALINMAMALI.SEÇİM SİSTEMİ KONUSUNDA SİZE KATILIYORUM.SELAMLAR

0 Kişi beğendi.